ingrijitoare in Germania 1400euro+400 euro bonus Craciun

Full time
1,500€Salariu lunar
26Vizite

ID: 6182 : November 21, 2018 11:40 am

 Cluj-Napoca

OFERTĂ SCURTĂ PENTRU INGRIJITOARE PENTRU 1.400 EURO + PRIMĂ DE CRĂCIUN
Data inceperii 13.12. – 13.01.2019
Oraș: 14913 Jüterbog
Salariul: 1.400 EURO + PANĂ LA 400 EURO PRIMĂ DE CRĂCIUN

Pacientul (47 ani.) Suferă de leziuni cerebrale traumatice, afazie și paralizie parțială. Domnul se deplasează într-un scaun cu rotile, are nevoie de ajutor să se ridice și să se transfere de la pat la cărucior. Are nevoie de ajutor total pentru îngrijirea zilnică și îmbăierea corporală. Are probleme cu mâncarea, trebuie să-i fie amintit să bea. Pe timpul nopții, doarme liniștit. Are un caracter calm și prietenos, uneori când se simte nesigur, are teamă.
La resedintă se află: un scaun cu rotile, un inăltător la toaletă, o toaletă portabilă, o saltea anti-escară și un pat de îngrijire medical.
Locuieste împreună cu mama lui într-o casă detașată la marginea orașului. Cumpărăturile sunt garantate. Există o cameră separată pentru un îngrijitor cu baie proprie, telefon, TV și internet.
Responsabilitățile: sarcinile îngrijitorului sunt de grijă deplină , cat și îngrijirea activităților curente și de menaj.
Cerințe: experiență în îngrijirea persoanelor în vârstă și cunoașterea limbii germane la nivel comunicativă .

Nume *
Telefon
Mesaj *
Cat face: *