ingrijitoare in Germania! 1500 euro si prima de sarbatori de pana la 400 euro

Full time
1,500€Salariu lunar
18Vizite

ID: 6160 : November 14, 2018 10:00 am

 Germania

OFERTĂ CU PRIMĂ 400 EURO PENTRU SENIOR MOBIL
Data inceperii 16/12 – 23.01.2019
Oraș: 79114 Freiburg im Breisgau
Salariul: 1300 EURO + PÂNĂ LA 400 EURO PRIMĂ DE CRĂCIUN
Doamna Heike (66) este o doamnă mica de statură care suferă de infirmitate și de Parkinson. Orientarea spațiu-timp este parțial deranjată, comunică bine. La domiciliu se deplasează singură, iar la plimbări cu ajutorul unui rolator. Doamna folosește serviciile unui fizioterapeut 2x pe săptămână. O dată pe săptămână, Pflegedienst vine să-i administreze medicamentele. Doamna doarme noaptea în liniște.
Locuiește singură în oraș într-o casă de mai multe familii. Pentru Ingrijitoare există o cameră separată cu internet.
Responsabilitățile: sarcinile îngrijitorului sunt de grijă deplină pentru Doamna Heike, cat și îngrijirea activităților curente și de menaj.
Cerințe: experiență în îngrijirea și cunoașterea limbii germane la nivel comunicativ.
PENTRU MAI MULTE DETALII SUNATI LA NR 0040 310 800 490 !
Medipe nu percepe comision de recrutare
Organizam transportul dus-intors gratuit
primiti bonus de sarbatori de pana la 400 euro !

Nume *
Telefon
Mesaj *
Cat face: *