ingrijitoare in Germania

Full time
1,500€Salariu lunar
14Vizite

ID: 6161 : November 14, 2018 11:54 am

 Germania

OFERTĂ CU PRIMĂ PENTRU INGRIJITOARE CU PERMIS DE CONDUCERE
Data inceperii 15.12. – 15/01/2019
Oraș: 56179 Vallendar
Salariul: 1300 EURO + PÂNĂ LA 400 EURO PRIMĂ DE CRĂCIUN
Dna Marget (în vârstă de 80 de ani) suferă de boli de inimă, după un infarct miocardic și accident vascular cerebral. Suferă de demență, are probleme cu vorbirea, nu vorbeste aproape deloc. Orientarea spațio-temporală este perturbată. Femeia în vârstă se deplasează cu sprijinul unei a doua persoane. In casa este un rolator, un scaun cu rotile și un pat medical. Sunt utilizate scutece absorbante. Foloseste serviciile unui fizioterapeut, logoped și ergoterapeut . Are nevoie să fie încurajată să vorbească prin initierea de conversații.
Locuiește într-o casă detașată în mediul rural. Există o cameră separată pentru un ingrijitoare cu baie proprie, internet și TV, iar ingrijitoarea are acces la piscină. Pentru cumpărături, datorită distanței mari, se deplasează cu mașina.
Responsabilitățile: sarcinile îngrijitorului sunt de grijă deplină pentru Doamna Marget, cat și îngrijirea activităților curente și de menaj.
Cerințe: experiență în îngrijirea vârstnicilor, cunoașterea limbii germane la nivel comunicativ și permisul de conducere valid.

Nume *
Telefon
Mesaj *
Cat face: *