ingrijitoare in Germania

Full time
1,500€Salariu lunar
17Vizite

ID: 6162 : November 14, 2018 11:55 am

 Germania

OFERTĂ LA O DOAMNĂ SIMPATICĂ – INGRIJITOARE CU NIVEL BUN DE LIMBĂ GERMANĂ
Data inceperii 15.12. – 15/01/2019
Oraș: 48624 Schöppingen
Salariul: 1300 EURO + PÂNĂ LA 400 EURO PRIMĂ DE CRĂCIUN
Doamna Marianne suferă de demență avansată, și are probleme cu vederea. Doamna se deplaseză independent, orientarea temporală personală este păstrată, cea spațială este ușor deranjată. Doamna în vârstă folosește toaleta în mod independent. Doarme nopțile în liniște. Doamna are nevoie de ajutor în timpul îngrijirii corporale, îmbăierii și la schimbatul îmbrăcămintei. Este bucuroasă să se uite la televizor și să joace jocuri de masă.
Doamna Marianne locuiește într-o casă detașată din mediu rural. Există o cameră separată dotată cu internet pentru Ingrijitoare. Fiica doamnei locuiește la primul etaj, intr-un apartament separat. Pentru deplasare este disponibilă o bicicletă. Familia face cumpărăturile.
Responsabilitățile: sarcinile îngrijitorului sunt de grijă deplină pentru Doamna Marianne, cat și îngrijirea activităților curente și de menaj.
Cerințe: experiență în îngrijirea persoanelor în vârstă și cunoașterea limbii germane la nivel bun.

Nume *
Telefon
Mesaj *
Cat face: *