Ingrijitor pentru un cuplu liniștit

Full time
1,450€salariu la ora
25Vizite

ID: 5897 : September 28, 2018 7:27 am

 Germania, 49124 Georgsmarienhütte

Despre firma noastră
MEDIPE este o firma care se dezvoltă dinamic și care oferă locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei, în domeniul îngrijirii persoanelor vârstnice. Datorită experienței noastre de-a lungul timpului, știm cum să oferim locuri de muncă sigure și verificate cât și să asigurăm siguranță pentru îngrijitorii/îngrijitoarele care colaborează cu noi.

Domnul are 87 ani. Suferă de demență și diabet. Are probleme ușoare de comunicare. Domnul a suferit o fractura de femur si rămâne în spital pentru o perioadă, se deplasează într-un scaun cu rotile.
Doamna are 86 de ani. Este o doamna de statură mica, care este slabită din cauza vârstei, suferă de demență și depresie. Nu are probleme cu comunicarea. Doamna se deplasează singură, dar câteodată are nevoie de suport; aveți la dispoziție un rolator. Senioarea are nevoie de ajutor pentru ingrijirea corporală.
Seniorii locuiesc la marginea orașului într-o casă detașată. Pentru ingrijitor,există o cameră separată, complet echipată, cu baie proprie și internet.

Responsabilitățile îngrijitorului:
Îngrijire ,suport si intelegere pentru acest cuplu simpatic, cât si îngrijirea activităților curente și de menaj.

Locație:
49124 Georgsmarienhütte

Oferta noastră
Începerea muncii pe 06.10. – 06/12/2018, pentru două luni

• Angajare legală, contribuții plătite
• Salariu atractiv 1450 euro net
• Ajutor în organizarea călătoriei
• Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada plecării
• Acces la un număr de alarmă 24 din 24 de ore pe toată perioada șederii.

Cerințe
• Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor
• Cunoștințe de limbă germană la nivel conversațional
• Bine văzut permis de conducere cat. B

Contact pentru mai multe detalii:
tel. +40 310 800 490
e-mail: info@medipe.ro

Nume *
Telefon
Mesaj *
Cat face: *